Blog Wood Art Stolarstwo

Stoły z drewna

2017-08-30 08:23:01, komentarzy: 0

Od zarania człowiek używał miejsc, na których mógł stawiać przedmioty codziennego użytku, posilać się.

Jednym z takich jest sprzęt stolarski nazywany stołem.

 

Stół drewniany towarzyszy nam od starożytności. W Sumerze a także Egipcie stosowano go w różnych kształtach.

W zależności od pochodzenia grupy społecznej, używano różnych stołów drewnianych. Bogaci posiadali zmyślne i drogie stoły, natomiast prości mieszkańcy proste, ciężkie w wyglądzie lub nierzadko korzystali jedynie z podłóg.

 

stół drewniany na zamówienie wrocław śródmieście

 

Stół drewniany może posiadać rozliczne wyglądy. Mamy stół drewniany okrągły, mamy stół drewniany prostokątny, możemy mieć stół drewniany rozsuwany i nie rozsuwany.

Może mieć cztery nogi złączone z oskrzynią lub posiadać jedną kolumnę jako podstawę. W meblach ogrodowych stoły zazwyczaj mają zespół nóg w kształcie krzyża.

 

Stół drewniany przybiera także inne, subtelniejsze kształty.

 

Ciekawym przykładem jest konsoleta. Ten stół drewniany a właściwie stolik, jest wyrabiany jako pół stół. To znaczy, że nie posiada czterech nóg a jedynie dwie, blat natomiast jest o połowę mniejszy niż w typowym stole.

Oprócz takiej konstrukcji posiadamy mini konsolę, która jest ćwiercią stołu, posiada jedną nogę i jest ustawiana w kątach mieszkań.

 

Stół drewniany poprzez wieki zmieniał swój ogólny wygląd, od nieszczególnie zdobionego do wysoce artystycznego wyrobu, z intarsjami oraz bogatymi rzeźbieniami.

Obecnie wyrabiamy stoły z mechanizmami pozwalającymi na samoczynne rozkładanie, blaty są tworzone ze szkła lub innych materiałów.

 

Aby wykonać właściwie ten mebel, trzeba stosować drewno o odpowiedniej wilgotności. Daje nam to pewność wysokiej jakości wyrobu oraz stabilność w wymiarach.

 

 

 

Kategorie wpisu: nowoczesne meble z drewna
« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kreator stron - łatwe tworzenie stron WWW