Blog Wood Art Stolarstwo

Łączenie pięter w mieszkaniach

2017-08-22 09:33:26, komentarzy: 0

Witam serdecznie

 

Pewnie kiedyś państwo, choćby przez chwilę zastanawiali się jak stawia i wytwarza się schody drewniane?

 

Warto wiedzieć, iż kiedyś schody drewniane nie wyglądały jak obecnie. Niejako bliżej im było do pnia z wyciętymi wręgami na stopy.

Ustawione jak drabina, łączyły ówczesne piętra.

 

Oczywiście przez stulecia, pod wpływem wszelakich czynników, podlegały schody drewniane przeobrażeniom. Z prostej kłody ustawionej niemalże pionowo, osadzonej w drewnianej chacie do więcej złożonych części w już budowlach murowanych. Schody drewniane z czasem zyskały, oprócz oczywistego przeznaczenia, także miano dzieła sztuki. Bo jak inaczej nazwać schody drewniane rzeźbione?

 

Okres renesansu przynosi siłę takich rozwiązań wybitnie artystycznych, gdzie włast, przeważnie zamożnik, ukazywał swe schody drewniane w pełnej krasie odwiedzającym.

 

W dobie dzisiejszej schody drewniane, twardo stojąc i spinając poziomy domów i mieszkań, zawierają w sobie to co zeszłe, zarówno jak najnowsze. Mamy syntezę ich z kamieniem, szkłem, metalem. Możemy je barwić, postarzać, nanosić wszelkiej maści patyny. 

 

Schody drewniane, w zależności od miejsca, zawsze powinny być wygodne. Czasem jednak, niezależnie od wygody, nie można spełnić tych założeń. W pewnych sytuacjach, w mało powierzchniowych izbach o ograniczonym pułapie wykonanie schodów zgodnie z regułą kroku jest niemożliwe.


Naówczas radzimy sobie jak można. Stosując siatkownicę, dzieląc i mnożąc, rozmierzamy samodzielnie nasze schody drewniane. Owszem, można także zlecić firmie wykonanie rozmiaru i jednocześnie wydrukować szablony.

 

schody z drewna dębowego na wymiar wrocław fabryczna

 

 

 

 

 

 

Kategorie wpisu: schody drewniane wrocław
« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kreator stron - łatwe tworzenie stron WWW