Blog Wood Art Stolarstwo

Jak wyrobić i osadzić schody z drewna na podstawę betonową?

2017-09-05 14:26:54, komentarzy: 0

 

Aby rozwiać wszelkie pewności, iż pójdzie łatwo wyrobienie schodów drewnianych. Niestety obecnie wylewa się schody z betonu w tak żenujący sposób, iż nie ma mowy o miłej i prostej robocie, co to, to nie.

 

Drodzy państwo aby od razu was nie zabrała jasna cholera, sugeruję rozpocząć pomiary kątów na betonie. 

Pewnie od razu stwierdzicie, co bardzo często zauważamy, odchyłki przekroczone wielokrotnie.

 

No cóż, poradzić musimy my coś na to. Najprościej jest wyrobić sobie szablony z cienkich listewek, łączonych na zszywki lub skręcane. Niezłym sposobem na rozpoczęcie rozmierzania pod schody drewniane na beton, jest użycie kartonu.

My jednak zajmiemy się rozmierzaniem schodów drewnianych w oparciu o szablon ramowy.


Mierząc głębokości poszczególnych stopni, pewnie stwierdzą państwo niewielkie różnice w wymiarach. Cudownie byłoby także aby stopnie wylane były by mniej więcej tożsamej wysokości. Jeśli zaiste tak jest, przechodzimy do sklecania wstępnych kształtów naszych schodów drewnianych.

 

Można zakupić gotowe schody drewniane z podstopniami, lecz im bardziej niedokładne wylewki, tym większe możliwe różnice w wymiarach schodów drewnianych. W tej sytuacji najbezpieczniej będzie zamówić schody drewniane na wymiar u stolarza.

 

Po zdobyciu stopni i podstopni drewnianych, czy z marketu czy u rzemieślnika, zaczynamy odwzorowywać wymiary z naszych wcześniej przygotowanych szablonów.

 

montaż stopni z drewna na schody betonowe wrocław 

 

 


Kategorie wpisu: schody drewniane wrocław
« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kreator stron - łatwe tworzenie stron WWW