Blog Wood Art Stolarstwo

Drzwi

2017-08-25 09:00:57, komentarzy: 0

Historia drzwi ma tak długą historię jak nasza cywilizacja.

 

Oczywiście w dawnych czasach nie było drzwi drewnianych w naszym rozumieniu.  Naówczas stosowano pledy i inne materiały zasłaniające wchod do domostwa.

 

Drzwi drewniane dzisiaj przybierają różne możliwości w budowie jak i przeznaczenia.


Poczynając od przyziemia budynku a kończąc na strychu, stosujemy zmienne warianty.

Zazwyczaj do piwnic stosuje się drzwi drewniane deskowe ażurowe, które mają zabezpieczać przed niepowołanymi gośćmi a jednocześnie pozwalają na wymianę powietrza w pomieszczeniu.

 

Idąc wyżej, kolejnym miejscem gdzie mamy zamknięcie otworu ściennego do klatki schodowej to drzwi drewniane wejściowe. Wykonane są zawsze jako te najtrwalsze. Średnia ich  grubość  wynosi 60 mm, dając odpór warunkom zewnętrznym.

 

Drzwi drewniane wewnętrzne

 

Odgradzają obszar klatki schodowej od pomieszczeń mieszkalnych, oddzielając dwa jakże różne środowiska. Ich głównym przeznaczeniem jest trzymanie z dala zbędnych czynników w mieszkaniu, czyli utraty ciepła oraz izolację dźwiękowa.

Drzwi drewniane wewnętrzne dzielimy zarówno na sposób wyrobu jak na miejsce przeznaczenia w pomieszczeniach. Wyróżnijmy je sobie:

 

Mamy drzwi drewniane do pokojów, do nyż, do schowków, do wychodka oraz łazienkowe.

 

Drzwi drewniane dzielimy także w tym przypadku na takie które są prostej, płytowej konstrukcji jak i budowy złożonej, dla przykładu płycinowej. W zależności o wystroju wnętrza stosujemy odpowiednie drzwi drewniane.

 

Warto także wspomnieć jak można ten sprzęt stolarki upiększyć oraz zabezpieczyć.

 

Od wieków ludzie pokrywają powierzchnię ich różnymi farbami, olejami i tym podobnymi. To bardzo istotne, takie zabezpieczenie przeciwdziała wczesnemu starzeniu się drewna, zmniejsza pochłanianie wilgoci przez drewno oraz, co szczególnie ważne, upiększa i uszlachetnia.

 

drzwi drewniane na zamówienie różne rodzaje

Kategorie wpisu: Drzwi
« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kreator stron - łatwe tworzenie stron WWW